Slovak English German

COVID-19

pdf

1

10 odporúčaní pri COVID-19
pdf

2

Čo robiť, ak ste chorý
pdf

3

Osoby s vyšším rizikom ochorenia
pdf

4

Pomoc sebe a druhým


dualne vzdelavanieBližšie info >>>


 sos
oznamy-pre-studentov
ja slovensko
logo-zelena-skola-hobo-transparent
erasmus-logo
isic e 26

KALENDÁR

Január 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
jaslovensko-banner

JAveľtrh cvičných firiem v Košiciach

 

jaslovensko2jaslovensko1Študenti 4.ročníka hotelovej akadémie Holíč so svojou študentskou firmou CREATIVE GROUP zúčastnili celoslovenského JAveľtrhu cvičných firiem v Košiciach.

Študenti sa na veľtrhu prezentovali novým produktom - pamiatky a zaujímavé miesta mesta Holíč. Je ním informačný kiosk, ktorý je určený pre návštevníkov Holíča, ktorí chcú spoznať kultúrne pamiatky mesta a zámok. Kiosk bol vytvorený v spolupráci s novým študijným odborom informačné technológie a služby, kde študenti odboru priamo aplikovali získané vedomosti a zručnosti počas školského roka na hodinách informatiky.

Cvičnú firmu majú študenti vytvorenú v rámci predmetu podnikanie v cestovnom ruchu od 3.ročníka. Táto triedna firma funguje na princípe akciovej spoločnosti. Firma bola založená valným zhromaždením, kde boli predané akcie a tým získali študenti vstupný kapitál. Ich úlohou je firmu prevádzkovať a udržať 2 školské roky s cieľom dosiahnuť zisk, ktorý bude pri likvidácii rozdelený akcionárom. Firma je partnerom medzinárodnej celosvetovej organizácie JA SLOVENSKO, ktorá podporuje podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávanie študentov. CREATIVE GROUP je v meste Holíč už známa, nakoľko v rámci podnikateľských aktivít zorganizovali dva ročníky lampiónového sprievodu.

jaslovensko3

Medzinárodný veľtrh cvičných firiem - 1.miesto

veltrh 1veltrh 2Dňa 7.12.2016 sa študenti 4.ročníka hotelovej akadémie Holíč so svojou študentskou firmou CREATIVE GROUP zúčastnili veľtrhu cvičných firiem s medzinárodnou účasťou v Seredi, kde obsadili 1.miesto v kategórii "podnikateľský zámer".

Cvičnú firmu majú študenti vytvorenú v rámci predmetu podnikanie v cestovnom ruchu od 3.ročníka. Táto triedna firma funguje na princípe akciovej spoločnosti. Firma bola založená valným zhromaždením, kde boli predané akcie a tým získali študenti vstupný kapitál. Ich úlohou je firmu prevádzkovať a udržať 2 školské roky s cieľom dosiahnuť zisk, ktorý bude pri likvidácii rozdelený akcionárom.

Na hotelovej akadémii a dopravnej priemyslovke v Holíči sú vytvorené štyri podobné firmy. Firmy sú partnermi medzinárodnej celosvetovej organizácie JA SLOVENSKO, ktorá podporuje podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávanie študentov.

Samotnému dňu "D" - súťaži , predchádzala plagátová reklamná kampaň, organizovanie podujatí (napr. Lampiónový sprievod), ako aj dôkladná príprava stánku spolu s podnikateľským zámerom a prezentáciou služieb pred odbornou porotou na pódiu. Súčasťou veľtrhu bola aj výstava s názvom "Z papiera vystrihované" od židovskej autorky Esther Shilo, ktorej rodičia pochádzali zo Serede a prežili holokaust. Víťazom srdečne blahoželáme!

 

Lampionový sprievod
 

lampiony3Dňa 4.11.1016 študenti  4.ročníka Hotelovej akadémia v Holíči v rámci svojej  študentskej firmy Creative Group, zorganizovali už 2. ročník lampiónového   sprievodu. V piatkový  podvečer sa začali deti v sprievode rodičov a starých rodičov zhromažďovať pred SOŠ na Námestí sv.  Martina v Holíči. Pred školou boli stánky, kde si bolo možné zakúpiť lampióny, lampióny šťastia alebo HAND MADE lampášiky, ktoré vyrobili študentky. Príjemnú atmosféru dopĺňala vôňa  hod-dogov, čerstvých koláčikov , výborného vareného vína, čaju a kávy. Po zotmení bolo pripravené malé prekvapenie vo forme krátkeho  programu – “Holíčskeho orloja”. V pripravených dvoch oknách školy sa vystriedalo dvanásť živých sôch, ktoré znázorňovali rôzne postavy ako  napríklad  sedliačku a sedliaka, pána a paničku a podobne. Všetko odštartovala smrtka, ktorá  na činely ohlásila začiatok a koniec predstavenia, podobne ako je tomu v Prahe. Po skončení programu každá postavička z orloja dostala horiacu fakľu. Svetlo na nej  znázorňovalo   Martinské  svetlo, s ktorým viedli lampiónový sprievod  od školy a malým okruhom okolo  holíčskému zámku, kde sprievod, v ktorom bolo viac ako 300 ľudí mali vypustiť lampióny šťastia . Žiaľ lampiónov šťastia sa podarilo vypustiť len pár. Nepriaznivé počasie a dohoda s dobrovoľným hasičským zborom podujatie predčasne ukončilo.  Aj napriek tomu malo podujatie veľmi dobrý ohlas a už teraz sa tešíme na ďalší ročník sprievodu. 

Autor: team Creative Group, SOŠ Nám. sv. Martina 5, Holíč

 

 
 
Konferencia prezidentov študentských firiem
Dňa 12.10.2016 sa v Bratislave, vo firme ANASOFT uskutočnila prvá Konferencia prezidentov študentských firiem. Súčasťou bolo aj školenie manažmentu JA FIRIEM, ktoré bolo plné užitočných informácií z oblasti marketingu, ľudských zdrojov a samotného riadienia firmy. Našu školu zastupovali študentky 4.HAA  - firma Creative Group - Ivana Drúžková a Barbora Chreneková.
konferencia2konferencia1
Share