Slovak English German

COVID-19

pdf

1

10 odporúčaní pri COVID-19
pdf

2

Čo robiť, ak ste chorý
pdf

3

Osoby s vyšším rizikom ochorenia
pdf

4

Pomoc sebe a druhým


dualne vzdelavanieBližšie info >>>


 sos
oznamy-pre-studentov
ja slovensko
logo-zelena-skola-hobo-transparent
erasmus-logo
isic e 26

KALENDÁR

September 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Workout na našej škole

V septworeeeembri 2015 majstri OV a žiaci v škole vyrobili workoutové ihrisko, ktoré sme umiestnili na našom školskom dvore vedľa trampolíny a futbalového ihriska. worsss

     Hrazdy, bradlá a rebriny môžu študenti využiť počas prestávok, na hodinách telesnej výchovy alebo v rámci popoludňajšieho krúžku. Street workout (kalistenika) je novodobý fitness fenomén, kde cvičebným nástrojom je iba vlastné telo. Veríme, že si nájde svojich fanúšikov aj na našej škole.Oficiálne otvorenie ihriska sa bude konať 16. októbra 2015 za účasti slovenských profesionálov!

 

Futsalový turnaj

 

 

 p1a1g83ope1l61dbo1n5a1rghlp87     Vrámci Európskeho týždňa športu, ktorý vyhlásila Európska komisia na podporu športu a pohybovej aktivity, sme zorganizovali v našej škole futsalový turnaj chlapcov 1. a 2. ročníka. Turnaja sa zúčastnilo päť družstiev. Hrací systém bol každý s každým. Celkovo sa odohralo 10 zápasov.

 

Výsledky turnaja:

 

          1.  miesto     2. TPD

 

      2.  miesto     1. C

 

3.  miesto     1. TPD

 

 
 
Telsná výchova multifunkčné ihrisko
 

Vyučovanie telesnej výchovy prebieha predovšetkým v telocvični, kde študenti hrajú volejbal, floorbal, stolný tenis, futbal, bedbington a mnohé ďalšie.

 

Študenti, ktorí sa učia v športových futbalových triedach majú okrem telesnej výchovy aj predmet športová príprava. Je to vlastne futbalový tréning, ktorý prebieha 2x za týždeň pod vedením 2 trénerov v mestskej športovej hale

 

V druhom ročníku študenti hotelovej akadémie získajú základy v spoločenských tancoch v rámci telesnej výchovy a to v rámci telesnej výchovy.

 

Ďalším obľúbeným priestorom je posilňovňa, v ktorej sa nachádzajú moderné posilňovacie stroje a náradia. Zrodili sa tu 5 – násobní Majstri Slovenska v Silovom päťboji SŠ. Denne je od 14.00 hodiny posilňovňa otvorená pre študentov, ktorí môžu posilňovať pod odborným vedením pedagógov.

 

Počas slnečných jesenných a jarných dní študenti využívajú multifunkčné ihrisko s prislúchajúcim workoutovým ihriskom a trampolínou, kde si môžu zahrať okrem už spomínaných hier i basketbal alebo nohejbal, a zaposilňovať si na spomínanom bradlovom ihrisku. Počas výučby využívame i ostatné priestory na dvore, kde žiaci hrajú stolný tenis, frisbee, petang i bedbington a zajazdia si i na kolieskových korčuliach.

t1

Výučba telesnej výchovy prebiehajúca v priestoroch školskej posilňovne, ktorú žiaci navštevujú i v rámci športového krúžku „Posilňovanie“         

t2

Počas jarných a jesenných dní v externých priestoroch školy si študenti  môžu zahrať stolný tenis alebo si môžu zaskákať na trampolíne a to nielen počas hodín telesnej výchovy ale i cez prestávky.

t3

t4

Veľmi obľúbené multifunkčné ihrisko, na ktorom žiaci hrajú futbal, flórbal, basketbal, volejbal i vybíjanú a nohejbal.

t5

Na škole vyučujeme telesnú výchovu i pod názvom „Telesná výchovy inak“, súčasťou ktorej je výuka jazdy na koni v žrebčíne v Kopčanoch, turistika, plávanie, rafting...

t7

Počas zimného obdobia škola organizuje lyžiarske výcviky pre začiatočníkov i pokročilých ( pre všetky ročníky) a pre študentov druhých s tretích ročníkov je usporiadaný „Kurz ochrany života a zdravia“, ktorý sa uskutočňuje vo Vysokých Tatrách.

t8

t9

  Vianočný turnaj v sálovom turnaje

 

     sosholic-futbalV mestskej športovej hale na Kollárovej sa uskutočnil tradičný Vianočný turnaj v sálovom futbale. Turnaja sa zúčastnilo 12 družstiev. Do záverečných bojov sa prebojovali po urputných vyraďovacích bojoch družstvá 2.A, 2.TPD, 3.TPD a 4.TPD. Víťazom sa stali po zásluhe chlapci 2. TPD, keď zdolali družstvo 3.TPD výsledkom 2 : 1. Na 3. mieste sa umiestnila 4.TPD pred 2.A, keď sa rozhodlo až na pokutové kopy. Stretnutie skončilo v riadnom hracom čase 2 : 2.

 

 
Študenti na korčuliach

     studenti-sosholic-na-korculiachV dňoch od 8. - 16. decembra mali možnosť naši študenti denne využiť umelé klzisko v Skalici. Plocha bola vyhradená pre nás od 8,00 hod. do 9. 00 hod. Bezplatne si mohli požičať korčule a vyskúšať jazdu na umelej ploche. Túto možnosť využili študenti všetkých odborov a skoro všetkých tried. Táto športová aktivita sa im páčila a dúfame, že onedlho príde ozajstná zima a zažijú i skutočný ľad.

 

Vianočný turnaj skákania na švihadle

 

 

P 20151210 090159Dňa 10. decembra 2015 v našej telocvični prebehol 1. ročník Vianočného maratónu v skákaní cez švihadlo. Maratónu sa zúčastnili študenti z 9 tried . Niektorí skutočne prekvapili.
Napríklad Patrik Paták z 3. B triedy skákal 90 min neprerušene. Výborné výsledky dosiahli i Kafka Andrej - 72 min 46 s, Hatala Róbert 30 min a 43 s, obaja z 1. D a Černoch Ján z 3. B - 30 min. Ďalší dobrí maratónci boli i Rúsek Daniel, Petráň Dominik, Mitura Dominik, Valo David, Polák Denis, Baláž Marek, Daniel Miroslav, Kozány David, Malík Karol.
 
Spartan Race
DSCN1272     Po niekoľko mesačnom náročnom tréningu sa naši žiaci Pavel Vašek, František Malaga, Denis Paták spolu s učiteľom Bc. Liborom Blanárikom dňa 23.1.2016 zúčastnili na celosvetovo známom prekážkovom behu s  názvom SVIT WINTER SPRINT 2016, kde reprezentovali našu školu a súťažili za tím SOŠ Holíč.  Podujatie sa odohrávalo v tímovom duchu, kde si všetci navzájom pomáhali. Všetkým členom tímu sa podarilo pretek dokončiť a teraz sa môžu pýšiť titulom finisher.
AROO!!!
 
Roztancované deti
 

ROZTANCOVANEDETIV máji zorganizovali študenti hotelovej akadémie v spolupráci s CVČ v Holíči Tanečný deň pre deti. Aktivita sa konala z príležitosti Medzinárodného dňa tanca. Zúčastnili sa jej deti z prvého stupňa základných škôl, materských škôl a Špeciálnej základnej školy. Program pre deti pripravili študenti druhého a štvrtého ročníka hotelovej akadémie a deti z CVČ. Okrem ich vystúpení sme videli na pódiu vystupovať aj deti z jednotlivých zúčastnených škôl.

O druhú časť programu sa postarali animátori zo 4. HAA. Na pódiu deťom predtancovávali rôzne tance a deti po nich tieto pohyby opakovali. Študenti si takto mohli v praxi preveriť svoje vedomosti z predmetu animácie. Že sa deťom aktivita páčila, bolo vidieť na ich tváričkách. Dokonca študenti dokázali roztancovať aj pani učiteľky.

 

Deň na kolieskových korčuliach

 

13335243 1243936985617763 1706969736 nV pondelok 30.5. 2016 sme sa boli korčuľovať na kolieskových korčuliach  na bratislavskej hrádzi.
Výlet nám spríjemnilo krásne slnečné počasie a stretnutie známej osobnosti, trénera hokejového reprezentačného družstva Zdena Cígera.
 
 
 

 

 

 

 

Share