Slovak English German

Vianočné obdobie bolo trochu smutné v období pandémie nielen pre nás - pre školy, ale i pre klientov senior domov, ktorí museli zostať v izolácii.

Učitelia našej školy spolu so zástupkyňou Mgr. Katarínou Mičovou im chceli spríjemniť vianočné sviatky trošku netradičným spôsobom.

Pripravili pre nich “Vianočný program”, ktorý nahrali na USB kľúče a počas vianočných sviatkov ho klientom Senior domu Terézia v Holíči mohli zamestnanci postupne prehrávať. Program mal štyri časti.

P. učiteľ Dr. Peter Mráz nahovoril resp. načítal poviedky z tvorby J.G. Tajovského /napr. Betlehem, Náš Ježiško.../. P. učiteľ Mgr. Gabriel Čermák pripravil a zahral vianočné piesne, Mgr. Ľubica Sadloňová pripravila a narozprávala zaujímavosti z vianočných a adventných tradícií a Mgr. Ľubica Olivová zozbierala fotografie ako príjemnú spomienku na spoločné aktivity a stretnutia seniorov s našimi študentami z uplynulých rokov. Za kamerou stál Mgr. Marián Štepanovský, ktorý program natočil, ozvučil a zostrihal.

Sme radi, že sa program podarilo pripraviť a podľa vyjadrenia zamestnancov sa klientom páčil.

Veríme, že sme takto aspoň trošku prispeli k dobrej nálade a že budúce VIANOCE budú programy opäť spoločné, v domovoch a s našimi študentami.

 

via1 via2 via3

 

Share